Chefs Choice, Brousek na nože Professional Sharpening Station® CC-130

Týden ostrých nožů Kupte si brousek CC-130 do konce tohoto týdne a dostanete od nás univerzální nůž Giesser zdarma. brousek vhodný na veškeré nože do kuchyně, na ryby, do...
3 582 Kč
Doprava zdarma, Do 3 dnů
Doporučená nabídka Kitchenstore

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma68 % • 91 recenzíDalší informace

• , zakoupeno v Kitchenstore

Spokojen s kvalitou broušení i s nároky na obsluhu.

zatím jen krátké využití , ale OK

• Snadno brousím i já
    • Zatím vše OK

Jednoduché broušení, moje tupé nože to zlvádlo nabrousit během pár minutek. A pán z obchodu mi poradil co mám koupit, takže jsem i ušetřila pár stokorun. Doporučuju.

Týden ostrých nožů

Kupte si brousek CC-130 do konce tohoto týdne a dostanete od nás univerzální nůž Giesser zdarma. brousek vhodný na veškeré nože do kuchyně, na ryby, do přírody brousí pod standardním úhlem 20st. vyměnitelné kotouče

Přečtěte si více o rozdílu mezi brousky Chef's Choice

Tupý nůž je jeden z nejčastějších nešvarů v kuchyni. Pomocí elektrického brousku nožů dokáže nabrousit a hlavně vytvořit nové ostří nože úplně každý.

Professional sharpening stationTM

Elektrický  brousek na nože CC-130 patří do rodiny profesionálních přístrojů vhodných jak do domácností tak pro menší gastro provozy. Umožňuje třífázové ostření nožů a vzhledem k použití 100% diamantových brusných kotoučů a velice přesných vodících lišt dosahuje nejlepších výsledků při broušení celé škály nožů.

Brousek udělá vše za vás

Proces broušení je jednoduchý díky vedení broušeného nože po kotouči pod správným úhlem 20st. který je obvyklý u evropských typů nožů (pro ostření asijských nožů použijte brousek CC-1520). Vy tak jen projíždíte pomalu nožem jako by jste chtěli krájet brousek. A ten vše udělá za vás. Jak to vše funguje se podívejte v přiloženém videu.

Jedno video vystačí za deset rádců.

Třífázové broušení CC-130 fáze Vytváření hrany

Na noži vytváří nové ostří o stabilním širokém úhlu pomocí rotujících kotoučů ze 100% diamantového abraziva. Je to výchozí příprava ostří před dalšími fázemi broušení. Používá se když již nůž nejde naostřit žádným jiným způsobem (fází 2 a 3).

Pokud chcete krájet tvrdé materiály či potraviny (maso, tvrdá zelenina, pracovní nože), přeskočíte fázi 2 a přejdete rovnou na fázi 3. Nůž zůstane déle ostrý.   fáze Zpevnění ostří

Vytváří mikroskopické rýhy na ostří pomocí přesných malých ocílek. Nůž se stává ostřejší a velmi vhodný pro krájení vláknitých potravin. Je používáno častěji než fáze 1. Vždy když potřebujete a máte pocit, že již není nůž ostrý.

Ocílky a přesné vedení nože usnadní přebrušování nože ikdyž nejste profík. Používá se vždy když máte pocit, že nůž již není stoprocentní. Pokud vám již nepomáhá ani tento stupeň, tak přecházíte na stupeň 1.  fáze Leštění

Leštění je poslední fází při broušení nože. Zajišťuje jeho dokonalé vyhlazení a maximální ostrost. Vylešťuje ostří od špon a také slouží pro ostření vlnitých a zubatých nožů.

Tato fáze se používá také pro běžné doostření nože (namísto růčních brousků). Slouží pro jemné vyhlazení již vytvořeného ostří (fází 1 a 2). Používá se nejčastěji. Když chcete mít extra ostrý nůž, brousíte postupně 1, 2 a 3.   +

Univerzální brousekJednoduché broušení s výborným výsledkemVyrobeno v USADají se vyměnit kotoučeProstřední stupeň jsou ocílky, nůž je přesně veden, takže broušení zvládne každý - nebrousí nůžky

Technické parametry:

Ne

Fáze broušení nožů

Fáze leštění ostří

Ano

Zpevnění / narovnávání ostří (ocílka)

Ano

Vhodné pro kuchyňské / kuchařské nože

Ano

Vhodné pro řeznické nože a sekáčky

Ano

Vhodné pro sportovní / lovecké nože

Ano

Vhodné pro zubaté / pilkové nože

Vhodné pro keramické nože

Příkon 75 W

Výroba

U.S.A.

• , zakoupeno v Kitchenstore

Spokojen s kvalitou broušení i s nároky na obsluhu.

zatím jen krátké využití , ale OK

• Snadno brousím i já
    • Zatím vše OK

• , zakoupeno v Kitchenstore

• Broušení nožů i pro blbce.